andubalance-nedir

Andubalance Nedir? Faydaları Nelerdir?

Andubalance Yöntemi Nedir?

Andubalance, Almanya’da bulunan üniversite klinikleri ve doktorlar iş birliğiyle geliştirilen yeni jenerasyon bir tedavi yöntemidir. Andubalance, hücre metabolizmasını ve vücuttaki rejenerasyon süreçlerini uyarmak amacıyla tasarlanmış bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Andulasyon teknolojisi kullanılarak oluşturulan mekanik titreşimler yoluyla vücuttaki yenilenme ve onarım süreci harekete geçirilmektedir.

Andubalance yöntemi, özellikle vücudun su tutmasına bağlı olarak meydana gelen semptomların hafifletilmesi veya dindirilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

Yeni jenerasyon tedavi yöntemlerinden biri olan Andulasyon, biyofiziksel prensiplere dayanarak geliştirilmiş, mekanik osilasyon ve kızıl ötesi derin ısının kombinasyonundan meydana gelmektedir. Andubalance yöntemiyle, sadece belirli bir organ veya organ sistemi üzerinde etki oluşturulması değil, organizmanın önemli fonksiyonları üzerinde bütüncül bir pozitif etki sağlanması amaçlanmaktadır.

Andulasyon teknolojisi, vücutta venöz ve lenfatik sistemleri uyarıcı etki oluşturan mekanik titreşimler meydana getirerek, dokulardan vücut dışına önemli miktarda sıvı çıkışı sağlamaktadır. Vücudun bütünsel sağlığını tehdit eden temel unsurlardan biri olan vücudun su tutması durumu, andulasyon teknolojisi ile önlenebilmekte ve etkili bir tedavi sağlanabilmektedir.

Andubalance Terapi Sisteminin Kullanıldığı Alanlar Nelerdir?

Vücutta, pek çok nedene bağlı olarak meydana gelen ödem (vücudun su tutması durumu) ortaya çıkan sağlık sorunlarının temelini oluşturmaktadır. Vücudun su tutması durumu, vücut direncini zayıflatarak kişinin güçsüz düşmesine sebep olmaktadır. Andubalance yöntemi özellikle vücudun su tutması problemine bağlı olarak ortaya çıkan semptomların hafifletilmesi ya da durdurulması amacıyla geliştirilmiştir.

Bu bakımdan Andubalance terapisi yoluyla başarılı ve etkili sonuçlar elde edilen uygulama alanlarını şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

 • İç organlarda meydana gelen yağlanmalar
 • Karın bölgesinde oluşan yağlanma problemi
 • Bacaklarda meydana gelen dolaşım problemleri
 • Vücut metabolizmasında yaşanan bozukluklar
 • Vücutta ortaya çıkan ağrılar
 • Fibromyalji
 • Romatizmal hastalıklar
 • Vücutta oluşan ve pek çok sağlık sorununa sebep olan ödem sorunu
 • Vücutta oluşan erken yaşlanma belirtileri
 • Süreklilik gösteren stres problemleri
 • Siyatalji
 • Bel ve boyun bölgesinde meydana gelen fıtıklar
 • Kabızlık
 • Baş ağrıları
 • Otoimmün rahatsızlıkların sebep olduğu durumlar
 • Gerginlik durumu
 • Vücutta oluşan lenfatik dolaşım bozuklukları

Andubalance terapi yöntemi, uyku bozukluklarında Bemer Terapi yöntemi ile birlikte uygulanarak etkili sonuçlar sağlamaktadır.

Andubalance Yöntemi Kimlere Uygulanmaktadır?

Andubalance, fazlasıyla fiziksel performans harcayan ve bu doğrultuda hızlı iyileşme bekleyen kişilerde tercih sebebi olmaktadır. (Sporcular, iş sahipleri vs.)

Kronik hale gelmiş ağrılarından şikayetçi olan ve ağrılarından kurtulmak isteyen kişiler, etkili bir yeni jenerasyon yöntem olarak Andubalance tedaviyi tercih etmektedir.

Andubalance yöntemi, endorfin ve kolajen üretimi ile, kişide stresin azaltılması, rahatlama sağlanması ve anti-aging etki oluşturulması amaçlanmaktadır.

Andubalance Yönteminin Faydaları Nelerdir?

Andulasyon uygulaması, vücut onarımı ve yenilenmesini harekete geçirme özelliği ile, pek çok sağlık probleminden kaynaklı olarak ortaya çıkan şikayetlerin tedavisini sağlamaktadır. Aynı zamanda Andulasyon terapi, metabolizmayı hızlandırarak, önemli besin öğelerinin vücut tarafından daha kolay şekilde emilmesini sağlamaktadır.

Andubalance yöntemi sırasında oluşturulan titreşimler, kolajen liflerini deforme etmekte ve mikro akımlar meydana getirmektedir. Oluşturulan bu mikro akımlar ile, mikro-potansiyeller oluşturularak, vücudumuzun enerji üretiminin arttırılması amacıyla, hücre ve hücrelerin ATP üretim merkezleri ile mitokondri desteklenmektedir. Böylece hücre metabolizması geliştirilerek, yenilenme süreçleri olumlu şekilde etkilenmektedir.

Vücutta oluşan ağrılara karşı ise, Andubalance yöntemi ile endorfin salınımına bağlı ağrı kesici etki oluşturulmaktadır.

Andubalance yöntemi kilo problemlerinde, visseral yağlanmayı azaltmakta ve tokluk hormonu olan leptinin salınımını düzenleyerek kilo problemlerinin ortadan kaldırılması için olumlu etkiler oluşturmaktadır. Ayrıca uyku kalitesini arttıran ve metabolizmayı hızlandıran etkileri ile, vücutta yağ birikmesini engellemektedir.

Andubalance yöntemi ile, vücuttaki lenf akışı uyarılmaktadır. Böylece vücutta oluşan metabolik atıkların vücuttan atılması kolaylaşmakta ve detoks işlemleri aktive hale gelmektedir.

Metabolizmanın daha aktif ve hızlı hale gelmesi ile, bacaklardaki ödem azalmakta, sindirim sistemi sorunları ortadan kaldırılmakta ve kilo verilmesi sağlanmaktadır. Sindirim sisteminin ortadan kaldırılması ile, bağırsak aktivitesi arttırılarak iç organlarda kan dolaşımının hızlandırılması sağlanmakta ve mide kasları uyarılmaktadır.

Andubalance yöntemi ile, mekanik olarak eklem aşınması ve iltihap süreci durdurulmakta ve serotonin hormonu salgılanması yoluyla ağrıların azalmasına katkı sağlanmaktadır. Ayrıca uyku problemi olan kişilerde vejetatif sinir sistemi üzerinde olumlu etkiler oluşturularak, rahatlama sağlamakta ve stresin azalmasına yardım etmektedir. Vücutta oluşan derin gevşeme ile, vücudun kendini onarma işlevlerini yerine getirmesi için gerekli enerji sağlanmaktadır.