sorunsuz-cinsel-hayat

Sorunsuz Cinsel Hayat 

Sorunsuz cinsel hayat; pek çok kişinin yaşamak istediği ancak çeşitli nedenler ile oldukça uzak olduğu bir durumdur. Cinsellik hem kadın hem de erkekler için oldukça önemli olmakla birlikte sorunsuz cinsel hayat; gerek bireyin psikolojik ve biyolojik sağlığı gerekse de çiftlerin duygusal ilişkileri açısından oldukça önemlidir.

Sorunsuz Cinsel Hayat Nedir?

Sorunsuz cinsel hayat nedir sorusunun cevabı kuşkusuz ki kısaca; bireyin fiziksel ve psikolojik açıdan sağlıklı olduğu, partnerini arzuladığı ve cinsel ilişki sırasında ve sonrasında çeşitli komplikasyonlar yaşamadığı bir süreçtir.

Kadın ve erkeğin cinselliğe bakış açıları ve cinsel hayattan beklentileri farklı olabilmektedir. Bu noktada önemli olan ise; beklenti ve ihtiyaçların ortak paydada buluşmasıdır. Öyle ki cinsellik aynı zamanda gebelik ile de ilişkilendirilmekte ve ergenlik, yetişkinlik, gebelik, lohusalık ve menopoz dönemlerinde cinsel hayatları farklı noktalara evrilebilmektedir. Bu doğrultuda gebelik, lohusalık ve menopoz dönemlerinde kadınların sağlıklı bir cinsel hayata sahip olabilmeleri için dikkat etmeleri gereken birtakım noktalar bulunmaktadır

Sorunsuz Cinsel Hayat Tedavisi

Sorunsuz cinsel hayat tedavisi; soruna kaynaklık eden nedenlere bağlı uygulanmaktadır. Kadın ve erkeklerde cinsellikle ilgili sorunlar farklı olabilmektedir. Kadınlarda; vajinismus, vajinada kuruluk, enfeksiyona bağlı nedenler ya da üreme organlarında kist ya da myom görülebilirken erkeklerde ise; iktidarsızlık, sertleşme sorunları gibi problemler yaşanabilmektedir.

Sorunsuz cinsel hayat tedavisinde öncelikle ayrıntılı muayene, hasta öyküsünün dinlenmesi ve tedavi planlaması uygulanmaktadır.

Sorunsuz Cinsel Hayat

Sorunsuz cinsel hayat tüm dünyada olduğu gibi oldukça önemlidir. Bu doğrultuda profesyonel destek alınabilmekte, cinsel işlev bozuklukların tedavisi konservatif ya da cerrahi yöntemler ile uygulanabilmektedir. Sorunsuz cinsel hayat tedavisi ile ilgili detaylar için; 0 312 419 94 00 numaralı telefonu arayabilirsiniz.