Mora Color - Renk Terapisi

Renklerin vücudun enerji sistemi üzerindeki etkileri tamamlayıcı tıp kültüründe uzun zamandır bilinmektedir. Ancak MORA Renk Terapileri ile gelinen nokta tahmin edilenin çok ötesindedir. Yeni nesil renk tedavileriyle biorezonansta şimdiye kadar alınan yoldan kat kat daha fazla yol kat edilmiş durumdadır.

Renk terapileri genel olarak 2 şekilde uygulanabilir. Elektrotlar yardımıyla vücudun meridyen sistemine renk verilerek, genel uygulama sağlanabilir veya ağrı noktası veya spesifik organlar belirlendiğinde ise lokal (bölgesel) uygulama yapılabilmektedir.

Renkler ve Anlamları

Genel bir örnek verecek olursak, kırmızı renk akut vakalar için mavi renk ise daha çok kronik vakalar için yararlı olacaktır. Egzama, migren, sinüzit, hassas diş etleri ve dişler, diş apsesi, akut boğaz enfeksiyonu, farenjit, larenjit, bronşit, astım, perikardit, koroner vasküler hastalık, periperal arter hastalığı, ağrılı karaciğer-dalak-pankreas sendromları, hemaroitler, divertikülit, kolit, iltihaplı bağırsak sendromları, akut idrar yolu enfeksiyonları, kısırlık, prostatit, depresyon Dr. Gruba’ nın renk terapisi kullandığı spesifik rahatsızlıkların sadece bir kısmıdır.