Meşrutiyet Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:12/17 Çankaya/Ankara
Ankara Metabolik Balans ile Zayıflayın

Ankara Metabolik Balans ile Zayıflayın

Metabolik Denge kilo yönetimi metabolik bir programdır. Programın yaratıcısı, iç tıp ve diyetetik alanında uzman olan Alman doktor Wolf Eckhart Fanfak olarak bilinir. Bu program, yeme ve içme alışkanlıklarını sağlıklı ve dengeli bir şekilde ayarlayarak kişiselleştirilmiş bir beslenme programı sunar. Devam eden laboratuar ve sağlık analizlerinden sonra kişisel bir beslenme programı oluşturulmuştur.

Bu Programın Amacı Kilo Vermek mi?

Bu bir diyet değil, metabolizma dengeleme programı. Kilo vermek isteyenler, kilo vermek isteyenler için geçerlidir. Kötü beslenme, gelişmekte olan ülkelerde yetişkinlerin yaklaşık yüzde 65'inde kilo ve sağlık sorunlarına neden olmaktadır. "Metabolik Denge" programı, metabolizmanın güçlendirilmesine ve sağlıklı bir diyetle vücudun dengesinin korunmasına yardımcı olur. Kısacası, program kendi metabolizmasını dengelemeyi ve yaşam boyunca düzgün bir şekilde yemeyi hedefliyor.

Bireysel beslenme planı sayesinde, vücut tüm sağlıklı besinleri alır. Böylece, metabolizma iyi çalışır ve insülinin doğal salgılanmasına katkıda bulunur. Herkes besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladığından, ağırlıkları kontrol altında. Böylece hormonların dengesi artar. Diyetteki tek bir değişiklikle, sağlığınızı korurken, kilo vermeyi sürdürmek için ürünler ve ilaçlar kullanarak kilonuzu diyet olmadan düzenleyebilirsiniz.

Aslında, tüm vücudumuzun dengesi hormonlar tarafından sağlanır. Bu hormonlar vücut tarafından üretilirse, problem olmaz. Ancak hormon üretimi kilo sorunu olan insanlar için yeterli değildir. Vücuda gerekli besinleri verdiğinizde, kendi hormonlarını üretmeye başlar. Yapı taşının ihtiyaç duyduğu her şeyi çeşitli sinyallerle iletir. Metabolik denge bu sinyalleri anlamayı, insanlara vücudunun gerçekte neye ihtiyacı olduğunu öğretmeyi ve ihtiyaç duyduklarını elde etmeyi amaçlar.

Program Ne Kadar Sürer?

Hazırlık dönemi olan ilk etap 2 gündür. İkinci aşama katı bir dönem olarak tanımlanır ve kişinin durumuna bağlı olarak en az 14 gün sürer. Uygun olan üçüncü aşamada, beslenme programına ek ürünler eklenir. Dördüncü aşama, koruma terimi olarak tanımlanmaktadır. Programın süresi, vermek veya almak istediğiniz metabolik iyileşmenin ağırlığına veya süresine bağlıdır.

Metabolik Denge diyetini kullanarak, fazla kilolu ve metabolizmaları ile uyum içinde çalışan insanlar için özel olarak hazırlanan diyet listeleri rahatsız metabolizmayı düzeltebilir ve metabolizmalarının verimli çalışmasına izin verebilir. Vücudun ihtiyaç duyabileceği tüm vitamin ve mineral türlerini sağlamanın yanı sıra, metabolizmaya uygun listeler ayrıca insülin, enzimler ve hormonların dengeli salınımını sağlayabilir.

Metabolik Denge programını kullanarak derlenen diyet listeleri, insanlara çok basit numaralarla nasıl besleneceklerini öğretir ve kilo vermek isteyen herkes bilinçli hale gelirse kolayca kilo verebilir. “Metabolik Denge” programındaki diyet listelerini takip etmek zor değildir ve bu listelerin etkisi süreklidir.

Metabolik Denge Programı Nasıldır?

"Metabolik denge" programı 4 farklı aşamadan oluşmaktadır. İlk aşama olan 1. aşama, 2 gün sürer ve ayrıca detoksifikasyon işlemi olarak da adlandırılır. İkinci aşamada, daha katı bir dönem tanıtılır ve bu işlem en az 15 gün sürer. Bu süre aynı zamanda yağın sıfır tüketildiği bir süreci içerir ve insanlar ne yediklerinde büyük ölçüde sınırlıdır. Üçüncü aşama, besin listelerine ek besinlerin ve yağların ilave edildiği gevşeme süresidir. Son aşama olan dördüncü aşama, saklama süresi olarak adlandırılır ve şu an metabolik dengenin temel felsefesi incelenmektedir. Bu işlemden sonra, insanlar yaşam boyunca ideal ağırlıklarını koruyabilirler.

Metabolik Dengenin Avantajları Ve Dezavantajları

Bireysel hazırlanan diyet planı, her bir kişi için farklı yiyecekler içermektedir. Hızlı kilo kaybı belli bir süre boyunca gerçekleşir. Sıkı kontrol sırasında ne ve ne kadar yemeniz gerektiği ayrıntılı olarak belirlenir. Kullanılacak ürünler listesinde birçok alternatif var.

Programın başında, ayrı ayrı belirlenen çok kesin ölçümler için bölümler kullanılmalıdır. Sokakta yemek yiyen programı doğru takip etmek zordur. Danışmanınız program süresince, özellikle de ilk 2 hafta boyunca size rehberlik edecektir. Sıkı bir dönemin ilk birkaç gününde eski yeme alışkanlıklarından dolayı uyum zor olabilir.