Andubalance® ile Elde Edilecek Faydala

Andubalance® ile Elde Edilecek Faydalara Genel Bakış

  • Vücut tarafından tutulan suyu etkin bir şekilde azaltır
  • Kilo kaybındaki artış ve kalori yakımı ile optimal bir vücut şekline kavuşmanıza yardımcı olur
  • Çabaları maksimize ederek ve “yoyo” etkisinden kaçınmaya yardımcı olarak özgüveninizin artmasına neden olur Cildi sıkılaştırır ve selüliti azaltır
  • Lenfatik sistem aracılığıyla atık drenajının sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesini sağlar
  • Doğal kolajen üretiminde meydana gelen artış ile vücuda daha parlak bir görünüm kazandırır

Çevresel ödem, ayak bileklerinin, ayakların, kolların ve ellerin şişkinliği ile tanımlanmaktadır. Bu şişkinlik, cildin gergin veya parlak görünmesine neden olabilir. Vücudun su tutmasının rahatsız edici bir diğer sonucu ise selülittir. Ne kadar egzersiz yapıp, diyetinizi sıkı bir şekilde takip etseniz de, selülitlerden kurtulmak son derece zor olabilmektedir. Buna paralel olarak yeniden sıkı bir cilde kavuşmak da aynı derecede, hatta daha da zordur.

Kolajen Üretimi Neden Önemli?

Daha sıkı bir vücuda kavuşmanın etkili yollarından birinin kolajen üretiminin uyarımı olduğu belgelenmiştir. Kolajen, vücutta bulunan önemli bir lif proteini formudur. İnsan dokularının büyük bir kısmında (kemik, kıkırdak ve kaslar) kolajen, elastin adı verilen ve dokularımıza dayanıklılık sağlayıp sıkı bir yapı kazandıran proteinle birlikte çalışır. Bundan dolayı kolajen, cildin sıkı, sert, esnek ve genç tutulmasında son derece önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda bu protein, çok uzun zamandır yaşlılık belirtileriyle mücadele kapsamında güzellik endüstrisi tarafından kullanılmaktadır.

Genç insanlarda kolajen üretimi, ileri yaşta olanlara göre daha fazladır. Bizler yaşlandıkça, vücudumuzdaki kolajen proteinleri parçalanır. Buna bağlı olarak kolajen üretimi yavaşlar, hatta durur. Söz konusu yaşlanma süreci, cildin incelmesine, kırışıklıklara ve saçların daha çok kırılmasına neden olmaktadır.

ANDUBALANCE ® için yaşamsal bir öneme sahip olan Andulasyon teknolojisi, cildimizde bulunan alıcılar aracılığıyla hücrelerimizde bulunan mitokondrileri dolaylı yoldan uyarmaktadır. Mitokondriler, hücre içi enerji üretiminden (ATP) sorumlu olan minik enerji fabrikalarıdır. Andulasyonun mekanik titreşimleri, mitokondrileri daha fazla enerji üretmeleri için uyarırlar. Üretilen hücresel enerji, vücutsal işlem ve fonksiyonlarımız için hayati bir önem taşımaktadır. Bu işlemlerden biri de, piezoelektrik etkisi adı verilen etki aracılığıyla kolajen üretimidir. Andulasyon tarafından üretilen mekanik titreşimler yoluyla kolajen proteinleri küçülür ve genleşir, yeni kolajen üretiminin yanında rejenerasyon fonksiyonlarını kuvvetlendiren de sürekli oluşturulan elektriksel mikro akım üretimidir. Kolajen üretimi, %80 oranında piezoelektrik işlemine bağlı olduğundan bu çalışma ilkesi, Andulasyonun altın çalışma ilkelerinden biridir. ANDUBALANCE ® kolajen üretimini işte bu şekilde stimüle eder ve artırır. Ve yine işte bu şekilde hatların ve kırışıklıkların azaltılmasını sağlayarak cildinizin daha genç görünmesini, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar.