proloterapi-hakkinda-bilinmesi-gerekenler

Proloterapi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Proloterapi sonucu değil sebebi tedavi ettiği için bel ağrısı, bel fıtığı, çeşitli bölgelerde kireçlenme,boyun ağrısı,boyun fıtığı, sırt ağrısı,migren, kas omurga iskelet sistemi kaynaklı ağrı şikayeti olan hastaların büyük çoğunluğunda  etkili bir şifa sağlar.Proloterapi kısaca; insan vücudunun tamir sistemini uyararak vücutdaki ağrılı, zayıf ve işlevini kaybetmiş bölgenin tekrar eski haline dönmesini sağlayan ve doğal solüsyon içeren enjeksiyon kullanılarak uygulanan bir tedavi metodudur.Proloterapi tedavisi sürecinde vücudumuzun bağışıklık sisteminin önemli bir yeri vardır.

Proloterapi Nedir?

Proloterapi zayıflamış, aşınmış, yıpranmış, hasarlanmış, gevşemiş ve gücünü kaybetmiş tendon, ligament ve eklemlere proliferatif (hücre ve doku yenileyici) ve irritan (tahriş edici) olan solüsyonların (dekstroz veya mannitol; her ikisi de doğal şekerden elde edilmiştir, lidokain-lokal anestetik) enjeksiyonu ile bu dokularda proliferasyon (yenilenme, çoğalma) oluşturarak bu dokuların yenilenmesini ve eski gücüne kavuşmasını sağlar.

Proloterapi Ameliyattan Kurtaracak Seçenek Olabilir

Eğer bel ağrınız , bel fıtığınız , boyun ağrınız , migreniniz , kalça-omuz-diz kireçlenmeniz (artroz) varsa proloterapi tedavisi (prolotherapy) sizin için sebebe yönelik ve sizi ameliyat olmaktan kurtaracak bir seçenek olabilir. 

Nöral Proloterapi

Nöral Prolo terapi; nöropatik kaynaklı ağrıların tedavisi için geliştirilmiş yeni bir rejeneratif tıp yöntemidir. Nöral proloterapi bir çok kas iskelet sistemi kaynaklı ağrılarda, nöropatik ağrılarda ve farklı ağrı sendromlarının tedavisinde kullanılır.

Nöral prolotarapi le geleneksel proloterapi arasında bazı farklar ve benzerlikler vardır. Her ikisinde de amaç; doku iyileşmesi, ağrının giderilmesi ve eklem fonksiyonlarının restore edilmesidir. Ancak kullanılan şekerli serum çözeltisinin yoğunluğu ve enjeksiyon teknikleri farklıdır

Proloterapi Hastası Olup Olmadığınızı Gösteren 10 Kriter

  1. Ağrım var ve bir travma sonrası gelişti. O travmadan beri  ağrı duyuyorum.
  2. Düşme çarpma olmadı ancak eklemlerimde gittikçe artan bir ağrı var.Yol yürümek ve çömelmekle ağrım artıyor.Eklemlerimden ses geliyor.
  3. Çok az ağrım var, ağrı kesici almaya gerek duymuyorum.Ağrımın ilerlemesinden korkuyorum. Dizinde kireçlenme var dediler.
  4. Ağrım var ama çok sağlıklıyım başka hiçbir problemim yok.
  5. Yaşam standartlarımı düşüren ve hareketlerimi kısıtlayan ağrım ve hareket kısıtlılığım var.
  6. Bazı aktiviteler ağrımı artırıyor.
  7. Kas spazmları kesinlikle benim ağrımın bir parçasıdır.
  8. Ağrımdan kurtulsam başka sorunum yok.
  9. EMAR ve grafilerimde hiçbir problem çıkmadı ama ağrım var doktorlar bel fıtığı başlangıcı dediler.
  10. Bende bir his ve duyu kusuru yok ,uyuşukluk yok ,ancak ağrım var.