Selülitle Mücadele ve Daha Sıkı Bir Vücuda Sahip Olma

Selülitle Mücadele ve Daha Sıkı Bir Vücuda Sahip Olma

Selülitin azaltılması ile daha pürüzsüz bir cildin tadının çıkarılması

Çevresel ödem, ayak bileklerinin, ayakların, kolların ve ellerin şişkinliği ile tanımlanmaktadır. Bu şişkinlik, cildin gergin veya parlak görünmesine neden olabilir. Vücudun su tutmasının rahatsız edici bir diğer sonucu ise selülittir. Ne kadar egzersiz yapıp, diyetinizi sıkı bir şekilde takip etseniz de, selülitlerden kurtulmak son derece zor olabilmektedir. Buna paralel olarak yeniden sıkı bir cilde kavuşmak da aynı derecede, hatta daha da zordur.

Daha sıkı bir vücuda kavuşmanın etkili yollarından birinin kolajen üretiminin uyarımı olduğu belgelenmiştir. Kolajen, vücutta bulunan önemli bir lif proteini formudur. İnsan dokularının büyük bir kısmında (kemik, kıkırdak ve kaslar) kolajen, elastin adı verilen ve dokularımıza dayanıklılık sağlayıp sıkı bir yapı kazandıran proteinle birlikte çalışır. Bundan dolayı kolajen, cildin sıkı, sert, esnek ve genç tutulmasında son derece önemli bir rol oynamaktadır. Aynı zamanda bu protein, çok uzun zamandır yaşlılık belirtileriyle mücadele kapsamında güzellik endüstrisi tarafından kullanılmaktadır.

Genç insanlarda kolajen üretimi, ileri yaşta olanlara göre daha fazladır. Bizler yaşlandıkça, vücudumuzdaki kolajen proteinleri parçalanır. Buna bağlı olarak kolajen üretimi yavaşlar, hatta durur. Söz konusu yaşlanma süreci, cildin incelmesine, kırışıklıklara ve saçların daha çok kırılmasına neden olmaktadır.

ANDUBALANCE® için yaşamsal bir öneme sahip olan Andulasyon teknolojisi, cildimizde bulunan alıcılar aracılığıyla hücrelerimizde bulunan mitokondrileri dolaylı yoldan uyarmaktadır. Mitokondriler, hücre içi enerji üretiminden (ATP) sorumlu olan minik enerji fabrikalarıdır. Andulasyonun mekanik titreşimleri, mitokondrileri daha fazla enerji üretmeleri için uyarırlar. Üretilen hücresel enerji, bedensel işlem ve fonksiyonlarımız için hayati bir önem taşımaktadır. Bu işlemlerden biri de, pizoelektrik etkisi adı verilen etki aracılığıyla kolajen üretimidir. Andulasyon tarafından üretilen mekanik titreşimler yoluyla kolajen proteinleri küçülür ve genleşir, yeni kolajen üretiminin yanında rejenerasyon fonksiyonlarını kuvvetlendiren de sürekli oluşturulan elektriksel mikro akım üretimidir. Kolajen üretimi, %80 oranında piezoelektrik işlemine bağlı olduğundan bu çalışma ilkesi, Andulasyonun altın çalışma ilkelerinden biridir. ANDUBALANCE® kolajen üretimini işte bu şekilde stimüle eder ve artırır. Ve yine işte bu şekilde hatların ve kırışıklıkların azaltılmasını sağlayarak cildinizin daha genç görünmesini, parlak ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Vücut Ağırlığı Yönetimi

  • Su kaybı ile vücut ağırlığının doğal bir şekilde kontrol edilmesine yardımcı olur.
  • Aşırı kilolardan kurtulun.
  • Verdiğiniz kiloları geri alma riskini yok edin.
  • Selüliti azaltın.
  • Kırışıklıkları giderin ve daha pürüzsüz bir cildin tadını çıkarın.
  • Yaşlanma sürecini geciktirin.

Su Kaybıyla Doğal Bir Kilo Kontrolü

Bazı insanlar uzun yıllar boyunca sağlıklı bir diyet planına bağlı kalmaktadırlar ancak buna rağmen kilo kaybetmek ve istedikleri şekle girmek onlar için zor olmaktadır. Bu insanların besin metabolizması, onların morfolojileri ve yaşa bağlı faktörler tarafından belirlenmektedir. Bazen gerçek problem yağ değil, fakat vücudun sıvı tutmasıdır. Durum buysa, stabil bir ağırlığa sahip olmak son derece zor olabilmektedir.

Metabolizmayı hızlandırmak yoluyla kilo verme işlemini olumlu yönde etkilediğinden ANDUBALANCE®’ın eşi benzeri bulunmamaktadır. ANDUBALANCE® kullanımı sonucunda önemli besinlerin vücut hücrelerimiz tarafından daha kolay bir şekilde emilip metabolize edilmesi, atık ürünlerin de daha etkin bir şekilde vücuttan atılması mümkün olmaktadır.

Andulasyon teknolojisi bu metabolik süreci mitokondriyi aktive ederek mümkün kılar. ATP adı verilen hücresel enerjinin daha çok üretilmesi ile birlikte metabolizmamız hızlanır. Bu da şu anlama gelmektedir; Andulasyon, hastanın metabolik hızını artırmanın yanında, hastanın vücudunda bulunan atıkların da daha etkili bir şekilde yok edilmesini sağlar.

“Yoyo” Etkisini Bertaraf Etmek

Diyeti bıraktığınızda veya bir diyete sıkı bir şekilde uymadığınızda vücudunuz, önceden kas dokusunun yakıldığı yerlerde bile yağ dokuları oluşturma eğilimindedir. Bu, “yoyo” etkisini açıklamaktadır. Pek çok vakada verilen kilolar, hızlı bir şekilde geri alınır.

ANDUBALANCE®, bu can sıkıcı etkiyi yok etmede önemli bir rol oynamaktadır. Andulasyon teknolojisi sayesinde, bir diyeti bıraksanız bile iç yakım motorunuz stimüle edilmeye devam eder. ANDUBALANCE®’ın gün aşırı düzenli bir şekilde kullanılmasıyla birlikte, kaybettiğiniz kiloları diyet bırakmakla veya diyete sıkı bir şekilde uymamakla geri almazsınız.

ANDUBALANCE®’ın sayısız faydalarını uygun bir diyet ve düzenli egzersizle kombine etmek olmazsa olmaz bir durumdur. Profesyonel bir beslenme uzmanı ile birlikte ihtiyaçlarınıza uygun bir beslenme programı hazırlayın. Su kaynaklı aşırı kilolarınızdan kurtulduğunuzda kavuştuğunuz vücut ağırlığınızı kalıcı kılmak amacıyla dengeli beslenmeye ve egzersiz yapmaya devam edin.