Meşrutiyet Mahallesi, Meşrutiyet Cd. No:12/17 Çankaya/Ankara
Metabolic Balance Doktoru

Metabolic Balance Doktoru

Metabolic balance kişiye özel bir programdır ve son yıllarda oldukça sık uygulanmaktadır. Pek çok araştırmanın sonucunda uygulanmaya başlanan metabolic balance programının temelinde kişinin ihtiyacı olan besinleri doğru yöntemler ile yemesi ve öğünlerini düzenlemesi bulunmaktadır. Ancak söz konusu uygulama, alanında tecrübeli bir doktorun ön değerlendirme ve tetkik sonuçlarına bağlı bir şekilde oluşturduğu diyet programı ile oluşturmaktadır.

Metabolic balance pek çok kişi tarafından günümüzde kilo verme amacı ile başvurulan bir yöntem olsa da salt kilo vermek değil almak ya da metabolik dengeyi oluşturmak amacı ile de uygulanabilmektedir.

Metabolic Balance Doktoru Kimdir?

Metabolic balance programı mutlaka alanında tecrübeli ve ilgili eğitimi tamamlamış bir doktor tarafından hazırlanmalı ve program sürecinde doktor tarafından takip edilmelidir.

Kişisel beslenme planınız “vücut kimyası” ve sizin için uygun olan Uygun gıda ürünleri ile yeni bir metabolik denge yaratacaktır. Sağlıklı ve gerekli besinleri ve mineralleri içeren gıdaların tüketimine ek olarak, metabolizmanızın dengesini korumak için gereken besin maddeleri de sağlanacaktır. Bu nedenle, bu bireysel plan sadece metabolizmanız için uygundur ve kişisel özellikleriniz hakkında bilgi içermektedir.

Metabolic Balance Nasıl Uygulanır?

Yemek planınız, metabolizmanızın sağlıklı olmasını sağlar ve kilonuzu dengeler, böylece ideal bir kilo alırsınız. Metabolik denge programı ile, belirtilen süre içinde istenen ağırlığı kolayca alabilmeniz için eğitilmiş sertifikalı bir temsilci size eşlik edecektir.

Sizin için hazırlanan bir beslenme planı sayesinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm faydalı besinleri alırsınız. Programda yer alan besinler kalori, yağ, protein veya karbonhidrat içerirler. Sadece ve sadece hormon seviyeleriniz ve kan sayılarınız dikkate alınır ve böylece sağlıklı bir çalışma için metabolizmanız sağlanır. Diyetinizi bu yeni ve kullanımı kolay kurallara uygun olarak düzenlediğinizde, kilonuz kontrol edilir ve metabolizmanızın hormonal dengesi de düzenlenmektedir.

Bildiğiniz gibi, vücudumuzun dengesi hormonlar tarafından desteklenmektedir. Vücut bu hormonları üretirse sorun değildir. Ancak hormon üretimi kilo sorunu olan insanlar için yeterli değildir. Kilo vermenin ve hipertansiyon adı verilen metabolik sendromun sağlıklı bir yolu, kandaki yağın artması, tip 2 diyabet gibi vücudun hormonal dengesi gibi hastalıklara karşı korunma, bir başarıdır. Metabolik denge, bu hormonal dengeyi normalleştirmeyi amaçlayan bir sistem, özellikle vücuttaki insülin seviyeleridir.