Dorn Method’tan Kimler Faydalanabilir?

Dorn Method’tan Kimler Faydalanabilir?

Dorn Method Sizin İçin Uygun mu?

Teknolojinin hayatımıza daha çok girmesi, aile yapılarının değişmesi, beslenme düzeninin bozulması gibi nedenlerle artık birçoğumuz gün boyu vücut duruşumuza dikkat etmeden ekran karşısında çalışan, televizyon karşısında yemek yiyen, diz üstü bilgisayarlarımız ile yatağımız üstünde yazışan insanlar haline geldik.

Özellikle 7-17 yaş arası gençler teknolojik yaşam şekilleri nedeni ile orta yaş geleceklerinde,omurganın yanlış kullanımından kaynaklı birçok sıkıntıyı bugünden davet ediyorlar.

Doğum yapmış annelerin birçoğunun ise, özellikle hamilelik ve doğum sonrası bebek bakımı esnasında vücutlarını yanlış kullanmalarından kaynaklı bel ağrıları devam ediyor. Ev kadınlarımız her gün ev işi yaparken, bir hareketi yanlış yaparak, kendilerine zarar

veriyorlar. Özellikle arkadan darbe alarak trafik kazası geçirmiş, spor kazası yaşamış veya bir yaşlarında ciddi bir düşme (balkon, merdiven, ağaç vs) atlatmış kişiler ise bugün ciddi bel veya boyun ağrılarından muzdariptirler.

Tüm bunların neticesinde ameliyat olup, halen kesin sonuca ulaşamamış, ağrıları ile yaşamayı öğrenen ya da ikinci hatta üçüncü ameliyatına hazırlık yapanlar vardır.

Örnekleri arttırabiliriz: Dorn Method; bel, boyun, baş, sırt, kalça, bacak, diz, ayak, omuz, kol, el, parmak ağrısı olan, migren, siyatik, skolyoz benzeri rahatsızlıkları bulunan herkese uygulanabilir. Ufak çocuklarda hatta yenidoğan da güvenle uygulanmaktadır.

Kimlere Uygulanmaz?

Enfeksiyon hastalıklarında, ateşli hastalıklarda, iltihabı devam eden vakalarda, akut yaralanmalarda, dokuda mevcut iç kanamalarda, kötü huylu tümöral vakalarda, kalp hastalığı devam eden vakalarda, hamileliğin ilk aylarında, kal teşekkül etmemiş kırıklarda, hareket kabiliyeti olmayan kişilerde uygulanmayacaktır