Breuss Massage

Breuss Massage

Çok özel bir omurga masajıdır. 1988 senesinde 89 yaşında olan Rudolf Breuss'tan öğrendiği "intervertebral disk masajı"nın Dorn Method ile çok iyi bir uyum içinde yapıldığını farkeden Harald Fleig tarafından geliştirilmiştir. Sadece sırt bölgesine uygulanır. Uygulanan baskı tekniği ile ağrıyı dindiren, sırt kaslarını gevşeten ve omurganın hareket yeteneğini arttırıp, kan dolaşımını arttıran bir masajdır.

Nasıl Uygulanır? 

Intervertebral Disk'lerde yırtık değil, dejenerasyon olduğu ve bunun kendisini yenilemesinin (rejenerasyon) mümkün olduğu temeli ile hareket edilmektedir.

Sızma zeytinyağı ile hazırlanmış sarı kantaron yağı (St.John's Wort) kullanılarak, sırt bölgesi nazikçe, zarar vermeden gerilir, omurlar üzerinde germeler yapılır, omur ve disklerin beslenmesi ile tekrar tüm vücutta enerji akışı sağlanır.

Özellikle Dorn Terapi uygulandıktan sonra tavsiye edilen 20 dakikalık Breuss Massage kişiye ilave katkı sağlamaktadır.

Müşteri yüzükoyun pozisyonda üst beden çıplak olarak yatacaktır. Kafa tam olarak yere bakar pozisyonda olacaktır. Baş kısmı delikli masaj masaları tercih edilmelidir. Eğer baş kısmında delik yok ise kafa havlu ile yükseltilmeli ve boynun düz şekilde kalmasına, doğru şekilde nefes alıyor olmasına dikkat edilmelidir. Kollar iki yanda rahat pozisyonda, avuç içleri yukarıya bakar pozisyonda olmalıdır. Müşterinin yattığı şekilde hiçbir ağrı hissetmemesi gerekir. Ayak bilek altında havlu konması kan dolaşımını düzenleyecektir.

Eğer bel bölgesinde rahatsızlık hisseder ise karın altına kasığa yakın bölgeye yastık yerleştirilebilir. Kalça üzerinden pantolondan itibaren havlu yerleştirilmesi, kişinin üstünün yağlanmasını engelleyeceği gibi, masaj sonunda havlu kaplaması yapıldığında aynı havlunun kullanımı sağlanabilir.

Vücutlarımızın manyetizması nedeniyle sağak terapist müşterinin sağ tarafında, solak terapist ise müşterinin sol tarafında olacak şekilde masaja başlayacaktır. Masaj hiçbir şekilde ağrıya neden olmamalıdır. Akut siyatik ağrıları durumunda Breuss masaj çoğu kez en iyi çözüm olmaktadır.