Andubalance® ’ın Faydaları

Andubalance® ’ın Faydaları Ve Uygulama Alanları

  • Vücutta bulunan ödemin azaltılması
  • Su kaybı ile vücut ağırlığının kontrolü
  • Yaşlanma belirtilerinin azaltılması
  • Vücudun tuttuğu suyun yani ödemin azaltılması
  • Çevresel şişkinliği gidermenin doğal yol

Vücut tarafından tutulan suyun azaltılması, bacaklardaki, ayak bileklerindeki, ellerde ve ayaklardaki çevresel şişliklerle mücadelede etkilidir. Vücuttaki sıvı tutulumu, dolaşım sisteminde ve/veya vücut dokularında bir sıvı birikimi olduğunda ve vücudun bu aşırı sıvı birikiminden kurtulamadığı durumlarda ortaya çıkar. Kan ve lenf akışı yetersiz olduğunda söz konusu sıvı birikimi dokularda kalarak şişkinliğe yol açar. Vücudun su tutması, su birikimi, ödem, özellikle bacaklarda, ayak bileklerinde, ellerde, ayaklarda ve karın bölgesinde görüldüğünde “çevresel” olarak tanımlanır.

ANDUBALANCE®, uzuvlardaki çevresel ödemin semptomlarını gidermek için özel olarak tasarlanmıştır. Andulasyon teknolojisinin eşsiz özellikleri sayesinde mekanik olarak üretilen titreşimler, venöz ve lenfatik akışı stimüle ederek dokularda biriken sıvının atılmasını sağlarlar.

Andubalance ve Lenf Sistemi 

Lenfatik sistemimiz, ikincil dolaşım sistemimizdir ve lenf sıvısı adı verilen berrak bir sıvı taşımaktadır. Bu sistem, vücudumuzun kendisini toksinlerden arındırma, besleme ve dokuların rejenerasyonu, metabolik atıkların filtrelenmesi ve bağışıklık sisteminin sağlığının korunması yetileri açısından son derece önemlidir. Kalbin pompalaması aracılığıyla vücudun her yerine kan taşıyan ana kan dolaşım sisteminin tersine, lenf sisteminin kendi pompalama düzeneği yoktur. Bu ikincil dolaşım sistemi, kasların ve diyaframın kasılıp büzülmesi sayesinde dolaşımını tek bir yönde sürdürür.

Andulasyon terapisi, lenf sisteminin akış kapasitesini artırarak normalde vücuttan atılan sıvı miktarının on katı kadar sıvı atımına izin verir. Hhp, bu alanda özel bir araştırma yürütmüş olup, Andulasyon terapisi sırasında vücuda gönderilen titreşimlerin lenf akışını önemli ölçüde hızlandırdığını, bunun da potansiyel olarak dokularda sıvı rezorpsiyonuna neden olduğunu bulmuştur*. Sonuç olarak, lenfatik sistemin vücuttaki fazla sıvıları ilaç ve idrar söktürücü kullanımına gerek kalmadan doğal ve sağlıklı bir yolla atmasına yardımcı olduğundan ANDUBALANCE®, bir çeşit lenf drenajı sağlamaktadır.

Bununla birlikte söylememiz gerekir ki, ANDUBALANCE® ile uygulanacak Andulasyon terapisinin gerçekten faydalı olabilmesi için kişinin dengeli beslendiği, yeterli miktarda su içtiği, tuz tüketimini kısıtladığı ve hareketsizlikten kaçındığı bir yaşam tarzını benimsemesi gerekmektedir.

  • Selüliti azaltın
  • Kırışıklıkları giderin ve daha pürüzsüz bir cildin tadını çıkarın
  • Yaşlanma sürecini geciktirin

Referans: Farelerde çok yönlü titreşimlere (Andulasyon) ve lokal masaja kısa süreli maruz bırakılmanın ardından lenf bezindeki boya birikiminin spektrofotometrik determinasyonu – Rehabilitasyon Araştırma Departmanı, Vrije Üniversitesi, Brüksel, Belçika.